Sağlık sektöründe kalorifer kazanları, boylerler, eşanjörler, iklimlendirme sistemleri kullanıldığı gibi otoklav cihazları, sulu röntgen banyoları, saf su üretim cihazları, diş üniteleri, çamaşır ve bulaşık makineleri, buharlı ütülerde kullanılmaktadır. Bu saydığımız makine ve cihazların hepsi bol miktarda su kullanmakta, kireç ve korozyon problemi yaşamaktadır. Bu cihazların tamamını çok uygun maliyetlerle MİRAMAK ile koruyabilirsiniz.

Sağlık sektöründe kullanılan otoklavlar tıbbi malzemeleri buharla mikroplardan arındıran cihazlardır. Kirecin rezistanslar üzerinde sert tabakalar oluşturması, ya saf su kullanarak yada kimyasal yöntemlerle engellenebilmektedir. Saf su elektrik yoluyla üretilebildiği için pahalı bir sistemdir. Kimyasallar ise hem pahalı hem de çevreye zararlıdır. Ayrıca saf su ile çözüm arandığında bu seferde saf su üretme cihazlarında kireç sorunu yaşanmaktadır.

Otoklavlar: Otoklavlarda MİRAMAK ile hem kireç oluşumu hem korozyon oluşumu kolayca engellenebilir. Aynı zamanda mevcut kireç tabakası da çözülerek rezistanslar kireçten temizlenebilir. Otoklavlarınızı MİRAMAK ile kirece karşı koruma almak için sadece bize ulaşın.

Otoklavlarda şebekeden alınan su deposunda beklediği için MİRAMAK cihazımız devir daim pompası ile buhar jeneratörü arasına yerleştirilmelidir. Bu sayede maksimum verim almak mümkündür.

 Diş Ünitlerinde: Ağız içini soğutmak ve çalışma sırasında oluşan parçacıkları taşımak için su spreylerinden yararlanılır. Diş unitlerinde en büyük sorun kirectir. Sudaki kireç önlem alınmazsa spreylerin su yollarını tıkamasına yol açacaktır. Spreylerin kireçlenmesi ya saf su kullanılarak ya da MİRAMAK ile önlenebilir 

Saf su elde etmek için elektrik kullanmak ve saf su üretim cihazına ihtiyaç vardır. Saf su üretim cihazları da kirecten etkilenen cihazlardır. Bu cihazları da kirecten korumak için yine MİRAMAK gerekmektedir. MİRAMAK ile oluşturulan  manyetik alan kirecin kristal yapısını değiştirerek spreylerin tıkanmasını önler. Diş ünitlerinde MİRAMAK şebeke suyu giriş hattına takılarak kullanılmalıdır.

Saf Su Üretim Cihazlarında:Bu cihazlar suyu buharlaştırıp yoğunlaştırarak saf su haline getiren cihazlardır. Bu cihazlar kireç ve korozyon sorunlarıyla sık sık arızalanmaktadır. Kireç ile savaşmak için kimyasallar kullanabilirsiniz. Ama işletime maliyetlerini de göz önüne almalısınız. Eğer kireç ve korozyon sorunlarına işletme maliyeti olmayan bir çözüm arıyor iseniz MİRAMAK burada olacaktır. MİRAMAK saf su üretim cihazlarında besleme suyu girişine takılarak kullanılmalıdır.

Sulu Sistem Röntgen Banyo Cihazlarında:Röntgen filmleri kimyasallarla geliştirildikten sonra sıcak su ile durulanır. Sudaki kireç röntgen banyosunda kireç taşı oluşturarak sık sık temizlik yapılmasını gerektirir. MİRAMAK kullanılan sistemlerde böyle bir sorun hiç oluşmayacaktır. Röntgen banyolarının şebeke suyu girişine takılarak MİRAMAK kullanılır.

Ek Bilgi