Miramak Manyetik Kireç Önleyici’ye Sorulan Sorular

S: Miramak Manyetik kireç önleyiciler nasıl çalışır?

C: Miramak doğal mıknatıslar ile çalışan ürünlerdir. Doğal mıknatısların yarattığı yoğun manyetik alan ile su canlandırılarak içerisinde bulunan mineralleri kaliteli doğal kaynak sularındaki sağlıklı bir yapıya doğru iyileştirir. Bu değişim suyun kalitesini artırmasının yanı sıra sudaki çeşitli kireç mineralinin parçalanmasına veya kalitesi artan mineral yapısından dolayı tutunma özelliğini
kaybetmesine neden olur.

S: Alternatif sistemler yerine neden Miramak Manyetik Kireç Önleyici tercih etmeliyim?


C: Evler için kullanılan kireç önleme sistemlerden en yaygın olanı su yumuşatma sistemleridir. 

Yumuşatma sistemleri kimyasal olarak çalışan sistemlerdir ve suya sodyum(tuz) bağlayarak çalışır. Bunun sağlıklı kişiler için bir riski olmasa da özellikle tansiyon rahatsızlığı olanlarda ve özel diyet uygulayanlarda riski vardır. Miramak Manyetik Kireç Önleyici fiziksel çalıştığı için böyle bir risk içermez. Kaliteli yumuşatma sistemlerinin kurulum maliyetleri oldukça yüksektir. Miramak Manyetik Kireç Önleyici çok daha ekonomik olarak temin edilebilir. Yumuşatma cihazları sürekli olarak ilgi ister, sisteme düzenli aralıklarla tuz konulması gerekir ve belli aralıklarla reçinelerinin değişmesi gerekir. Suyun sertliğine göre bu bakımlar çok ciddi maliyetler çıkartabilir. Miramak’ın herhangi bir bakım maliyeti yoktur. Yumuşatma sistemlerinin kullanım ömrü Miramak Manyetik Kireç Önleyicilere göre oldukça kısadır. Yumuşatma cihazları TDS değerleri çok yüksek sularda kullanılamaz. Miramak için bu geçerli değildir.

S: Her Manyetik Kireç Önleyici aynı mıdır aynı etkinlikte midir?

C: Manyetik Kireç Önleyiciler marka, model ve güç olarak değişiklik gösterir. Doğrudan hatta takılan modeller olduğu gibi hattın üzerine kelepçeli olarak takılan modellerde mevcuttur. Doğru cihaz tercihi yapılırken suyun sertliği, cihazdan geçecek su miktarı, suyun akış hızı, suyun ısısı, uygulanan manyetik alanın yoğunluğu gibi kriterler hayati önem kazanır. Dolayısı ile cihaz alırken aldım taktım demek yeterli değildir. Aldığınız cihazın gücünün yeterli kalmaması halinde size neredeyse hiç fayda sağlamayacağını iyi bilmeniz gerekir. Kelepçeli dıştan takılan modellerde hem uygulama çapının çok geniş olması hem de cihaz ile su arasında perde görevi gören bir boru kesitinin bulunması etkinliği düşürebilecek önemli etkenler olduğundan hattın üzerine monte edilen cihazlar daha verimlidir. Ana hattın üzerine takılan cihazların içerisinden su sadece bir kere geçeceği için defalarca manyetik alan yüklemesi mümkün değildir. Bu sebeple satın alma işlemini gerçekleştirirken kullanacağınız bölgedeki kireç yoğunluğuna uygun güçte bir cihaz tercih edilmelidir.

S: Miramak Manyetik Kireç Önleyici kireci tamamen yok eder mi?

C: Miramak Manyetik Kireç Önleyici kireci tamamen yok etmez. Aragonit kireç minerali tamamen parçalanarak iyonlara ayrılır ve iyonlar pozitif olarak şartlandırıldığından tekrar bir araya gelip kireci oluşturamaz. Karstik kireç mineralinin ise fiziksel yapısı iyileştiği için tutunma yapamaz. Miramak Manyetik Kireç Önleyici içerisinden geçen suda kireç hala daha vardır ancak tutunma yapamaz ve cihazlarınıza zarar veremez.

S: Miramak Manyetik Kireç Önleyici suyun sertliğini düşürür mü?


C: Suyun sert olarak nitelenmesine sebep olan en önemli etkenlerden biri kireç olsa da yapılan ölçümlerde elde edilen sertlik değerinin sadece kireç oranını ifade etmediği bilinmelidir. Sudaki silikat,  demir gibi materyallerde sertlik yaratır. Miramakdan önce ve sonra alınan sudaki sertlik değeri neredeyse aynıdır. Bunun sebebi Miramak’ın fiziksel olarak çalışmasıdır. Miramak sudaki kireci toplamaz veya tutmaz sadece yapısını değiştirir. Suyun kimyasında değişiklik yapmadığı içinde sertlik değeri cihazların çalışıp çalışmadığını görmek için doğru bir yöntem değildir.

S: Miramak Manyetik Kireç Önleyici bakım gerektirir mi?

C: Miramak herhangi bir bakım gerektirmez.

S: Miramak Manyetik Kireç Önleyici’nin kullanım ömrü nedir?

C: Miramak markalı ürünlerimiz 6Ay Koşulsuz İade 10yıl garanti ve 50yıl kullanım ömrü ile satılmaktadır.

S: Cihaz takılmadan önce oluşmuş olan kireçlenmeye bir faydası var mı?

C: Miramak yarattığı manyetik alanı suya yükler. Böylelikle manyetik alan yüklü su tesisatınızda ve makinelerinizde dolanırken burada tutunma yapmış olan kireç tabakalarını da fiziksel değişime zorlar. Cihaz takıldıktan sonraki 2-3aylık dönemde daha önceden oluşmuş kireç tabakaları plakalar halinde dökülerek temizlenir. Temizlenme işlemi bittikten sonra yeni kireç oluşumu söz konusu değildir. Sistemden kopan kireç parçaları musluk uçları ya da filtreleri tıkayabileceği için bu 2-3 aylık dönemde ihtiyaç hissedildikçe filtreler açılıp temizlenmelidir.

S: Cihazların etki mesafesi veya süresi ne kadardır?

C: Miramak markalı yoğun kireç önleyici cihazın etkin mesafe sorunu yoktur, durağan haldeyken 24 saattir. Orta yoğunluk için tasarlanmış cihazımızda ise 3km veya 12 saattir.

S: Neden Miramak kullanmalıyım?

C: Maalesef kireç göremediğimiz yerlerde birikime sebep olduğu için genellikle cihazlarımızda ya da tesisatımızda pahalı hasarlara neden olduğunda fark edilir. Miramak kullanımının sağladığı faydalar ve maddi kazançları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

v  Çamaşır ve bulaşık makinelerinde kullanılan kireç önleyicilerden ve tuzdan kullanmanız gerekmez.

v  Deterjan, yumuşatıcı ve parlatıcı tarzı ürünlerde tasarruf sağlar.

v  Çamaşır ve bulaşık makinesinin rezistanslarını temizleyeceği için elektrik enerjisinden tasarruf sağlar.

v  Şofben, kombi gibi su ısıtıcılarında enerji tasarrufu sağlar.

v  Makinelerinizin ısıtıcı kısımlarını, kazan ve pompasındaki kireçlenmeleri temizlediği ve yeni kireç oluşumuna izin ermediği için bakım maliyetlerini düşürür ömrünü uzatır.

v  Çay ocağı,  çaydanlık ve su ısıtıcılarda kireçlenmeyi engeller.

v  Güneş enerjisi sistemlerindeki kireçlenme sorunun ortadan kaldırır.

v  Tesisatı korozyona karşı korur.

v  Musluk uçlarında ve duş başlıklarındaki kireçten dolayı oluşan tıkanıkları önler.

 

S: Miramak’ın etkin çalıştığını nasıl anlayabilirim?

C: Kireç daha öncede belirttiğimiz gibi göremediğimiz yerlerde birikim yaptığı için cihazın etkinliğini kireçlenme yapan cihazların içini açmadan gözlemlemek zordur. Ancak birkaç noktadan cihazınızın etkin çalıştığını gözlemlemek yine de mümkündür. Bulaşık makinelerinde tuz bittiği zaman özellikle bardaklar buğulu gibi kireçli çıkar. Miramak takıldıktan sonra makinenizi ışığı yansa da tuz koymanıza gerek yoktur, bardaklar temiz çıkacaktır. Çaydanlık ve su ısıtıcılar gibi kireçlenmenin çok hızlı gerçekleştiği yerlerde de gözlemleme yapabilme şansınız vardır. Bu cihazlarda suyu ısıtıp kullanıldıktan sonra içindeki suyu dökmek kaydıyla asla kireç tabakası oluşmayacaktır. Oluşabilecek toz şeklindeki kireci de bir sünger vasıtası ile kolayca temizleyebilirsiniz. Eğer dikkatli bir gözlemciyseniz cihaz takıldıktan sonra çamaşır makinesinin aynı deterjan kullanıldığında çok daha fazla köpürdüğünü gözlemleyebilirsiniz. Ellerinizi sabunlarken ya da şampuanlanırken çok daha iyi köpürdüğünü, ve şaçlarınızın  daha yumuşak olduğunu hissedebilirsiniz. Sanıldığının aksine duşakabinlerde, muslukların üzerinde ve evyelerinizdeki lekeler Miramak ile giderilemez. Buraları sürekli olarak ıslak bıraktığımız için sudaki manyetik alanın kaybolması ile eskisine nazaran daha az ve çok daha kolay temizlenebilir nitelikte toz şeklinde bir yapıya sahip kireç lekeleri olmaya devam eder.


S: Miramak etkinliği zamanla azalır mı?

C: Miramak doğal mıknatıslar kullandığı için ancak çok uzun yıllar sonunda etkinlikte görece azalma olabilir.

S: Miramak’ın sağlığa bir zararı var mıdır?

C: Miramak doğal mıknatıslar kullanırlar ve sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Aksine Manyetik Suyun sağlığa çeşitli faydaları vardır.

S: Miramak’dan geçen su içilebilir mi?

C: Miramak’dan geçen su içilebilir. Fakat içilemeyen suları içilebilir hale getiremez yani mikroptan arındırmaz.

S: Miramak’dan geçen su hayvanlara verilebilir mi, bahçede kullanılabilir mi?

C: Miramak’dan geçirilen içilebilir su süt hayvanlarına verildiğinde, suyun lezzetinin artmasından dolayı daha fazla su içtikleri gözlemlenmiş ve sütte verim artışı sağlanmıştır. Tarımda Miramak’dan geçirilen suyu toprak daha uzun süre yukarıda tutabildiği için bitkilerde gözle görülen büyüme hızı artışı ve sıvı gübre kullanımda ciddi azalma sağlanmıştır. Sadece bireysel kullanımda değil aynı zamanda endüstriyel olarak hayvancılıkta ve tarımda da kullanılabilir.

S: Evin girişine takılan cihazlar kombi ya da kat kaloriferlerinde de etkili midir?

C: Kapalı devre sistemlerde sürekli aynı su döndüğünden, su belli bir mesafeyi kat ettikten ya da belli bir süreyi geçirdikten sonra manyetik alanı kaybeder. Ev girişine takılan Miramak kapalı devre olarak çalışan sistemleri koruyamaz. Kombi ya da kat kaloriferlerinin duş ve musluklara su ısıtan kısımlarını korurken, kalorifer peteklerindeki devri daim olan suyu ısıtan kısımlara bir etkisi yoktur. Kapalı devre sistemdeki verimliliği arttırmak, peteklerin kireçlenmesini engelleyerek ısı tasarrufu sağlamak için  güç olarak daha küçük ayrı bir cihazın kapalı devrenin üzerine takılması yeterlidir.

 

Ek Bilgi