Otel ve tatil köylerinde su, genel hizmetlerde kullanıldığı gibi, havuzlarda, hamam veya saunalarda, ısıtma ve soğutmada da ağırlıklı olarak kullanılır. Lavabo, tuvalet, yeşil alan sulama gibi hizmetlerde kullanılan su, herhangi bir işlem yapılmaksızın şebekeden iç tesisatla doğrudan kullanım noktasına ulaşırken, havuzlar, hamamlar ve saunalar ile ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılan suyun kullanımına uygun duruma getirilmesi için bazı işlemlere tabi tutulması gerekir.

Mikroorganizma ve yosun gelişimine karşı ilaçlama, sıcaklığının, artırılmasının gerektiği durumlarda ısıtma, kireç oluşumunun önlenmesi amacıyla kireç önleyici sistemlerle kireç önleme ve yumuşatma, havuzlarda kullanılacak olan sulara uygulanacak başlıca işlemlerdir. Havuz sularının ayrıca belirli aralıklarla yenilenmesi de gerekir. Hamam ve saunalar ile ısıtma sistemlerinde kullanılan suyun kireç oluşumunu önlemek için kireç önleyici sistemlerle kireç yönünden etkisiz hale getirilmesi, öngörülen sıcaklıklara kadar ısıtılması gerekir.

 

Soğutma sistemlerinde kullanılacak suyun kireç oluşturmaması için kireç  önleme sistemlerinde kireç yönünden arıtılması, otellerde kullanılacak sulara uygulanacak bir başka hazırlama işlemidir. Otel ve tatil köylerinde kullanılacak suyun kireç oluşturmaması için kireç önleme sistemlerinde kireç yönünden arıtılması, otellerde kullanılacak sulara uygulanacak bir başka hazırlama işlemidir.

Otel ve tatil köylerinden kireç ile mücadele edebilmek için kimyasal sistemler kullanılır bu sistemler hem yüksek sabit yatırım hem de işletme giderleri gerektirir. İşletme giderlerinin büyüklükleri kullanılan suyun miktarı ve suyun sertliğine bağlı olarak değişir.

Genel hizmetlerde kullanılan sular da dahil, hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın otel ve tatil köylerinde kullanılan bütün sular, kireç oluşumunun önlenmesi noktasında MİRAMAK kireç önleyici cihazlar ile kolay ve ekonomik olarak kullanım amacına uygun hale getirilebilir.

Otellerde ve Tatil köylerinde su hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, sudaki kireç oluşumunun önlenmesi MİRAMAK MANYETİK KİREÇ ÖNLEYİCİ cihazlar ile  kolay ve ekonomiktir.

   Otel ve Tatil Köylerinde su kullanılan cihazlarda karşılaşılan en büyük sorun kireç tabakası ve bunların oluşturduğu sorunlardır. MİRAMAK MANYETİK KİREÇ ÖNLEYİCİ CİHAZLAR mıknatısların oluşturduğu manyetik alanın etkisi ile kireci elektrik ve kimyasal madde kullanmadan herhangi bir bakım ve onarım derdi olmaksızın önlerler. Zamanınız size kalır işletmenize de devamlı bir şekilde ekonomik olarak katkı sağlar.

Ek Bilgi