Manyetik Kireç Önleyici Cihazlarımızı şebeke suyu girişine takılarak kullanılabildiği gibi çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, şofben, kombi, güneş enerjisi vb gibi ürünlerin girişlerine de takılarak kullanılabilir. Fakat her bir cihaz için ayrı ayrı kullanıma gerek yoktur. Binanızın şebeke suyu girişine bağlayacağınız MİRAMAK manyetik kireç önleyici evinizde suyun temas ettiği her yerde etkisini gösterecektir. Bir MİRAMAK ile çamaşır makineniz, bulaşık makineniz, şofbeniniz, kombiniz, güneş enerjiniz koruma altına alınmış olacaktır.

Ev tipi manyetik kireç önleyici cihazlarımızın çapı ¾” inç’dir. Mevcut kireç çözme özellikleri olduğu gibi 90”C’a kadar ki sıcaklıklarda kirece karşı koruma sağlarlar. Miramak Manyetik Kireç Önleyici ile kirece karşı korunan evlerde kimyasal kireç önleyiciler kullanmanız gerekmez, deterjan kullanımında ciddi tasarruflar sağlarlar, rezistansların yüzeyleri kireçtaşı ile kaplanmayacağından dolayı enerji kaybetmez yüksek oranda tasarruf sağlarsınız.

            Evlerimizde kullandığımız kombilerin kullanım ve kalorifer suyu olmak üzere iki hattı vardır. Kullanım suyu açık devre olmakla beraber evinizde kullandığınız Miramak burada da kirece karşı savaşmaya devam edecektir. Eğer kalorifer hattını ve peteklerimizin içinde dolaşan kapalı devreyi de kirece karşı korumak istersek kalorifer suyu girişine takılacak 1/2”inçlik bir  Miramak yeterli olacaktır. 

Evlerimizde enerjiden tasarruf etmek için kullandığımız güneş enerjilerimiz bizleri her zaman mutlu etmektedir. Bir de bozulmasalar ne kadar da güzel olurdu. Güneş enerjilerinin en büyük düşmanı da kireçdir. Evimizdeki bir Miramak bu sorun ile de savaşmaktadır. Boru yüzeylerini kaplayan kireç, ısı aktarımını engeller kolektörlerin verimlerini düşürür. Bu şekilde güneş enerjiniz suyunuzu ısıtmakta aciz kalır. Miramak kireç önleyiciniz güneş enerjinizi kirece karşı koruyarak size hizmet eder.

Ek Bilgi