Kamu kurum ve kuruluşlarında; kalorifer kazanları, eşanjörler,
boylerler, iklimlendirme sistemleri, bulaşıkhaneler ve çamaşırhanelerde çok miktarda su kullanılır. Bu da çok miktarda kireç sorunu demektir. Bu çok fazla ve çeşitli kireç sorunlarıyla mücadele etmek için kurum ve kuruluşlar kimyasal maddelerden yardım alırlar bu hem çok masraflı hem de çevreyi kirleten bir yardımdır.

Yüksek sabit yatırım maliyeti ve ciddi işletme giderleri olmadan da kireçle savaşmak mümkün bunun tek çözümü ise MİRAMAK. 50 yıl süreyle hiçbir bakım masrafı ve işletme maliyeti olmadan kireç ile savaşmanız mümkün bunu yapmak artık çok kolay.

İklimlendirme sistemleri: İklimlendirme sistemleri hem ısıtma ve soğutma hemde nemlendirme yapan sistemlerdir. Su çok iyi bir ısı aktarım akışkanı olması yanında içerdiği kireç ve oksijen nedeniyle aynı zamanda kireç ve korozyon oluşumunun da sebebidir. İklimlendirme sisteminde kullanacağımız MİRAMAK bu pahalı sistemi hem kirece hem de korozyona karşı koruyacaktır.

Sanayi Tipi Makineler: Sanayi tipi çamaşır makineleri ve ütüler yüksek miktarlarda su kullanır. Bu ürünleri kirece ve korozyona karşı korumak için ana şebekeye takılacak MİRAMAK yeterli olacak ve 50 yıl boyunca kimyasal madde kullanmanız gerekmeyecektir. Şimdi sadece 50 yıl boyunca kimyasallara vereceğiniz parayı hesaplayın. Sonra kararınızı verin. Buharlı ütülerde çamaşırhanelerin vazgeçilmezlerindendir. Ancak bu ütülerin en büyük sorunu da kireçtir. Isıtıcı dirençlerin üzerleri kireçtaşı kaplanarak ısı verimi düşer, buhar yolları tıkanarak ütünün çalışmasını engelleyebilir. Ana şebekede kullandığınız MİRAMAK buharlı ütülerinizi de kirece karşı koruyacaktır.

Sanayi tipi bulaşık makinelerinde kullanılan su, içerdiği kireç ve oksijen sebebiyle ısıtıcı rezistanslar, pompa ve su ile temas eden diğer aksamlarda kireç ve korozyon oluşturarak önemli sorunlara neden olmaktadır. MİRAMAK kullandığınızda oluşacak manyetik alan kirecin kristal yapısını değiştirerek dirençler üzerinde kabuk oluşumunu engeller, devir daim pompalarının tıkanmasını önler. Bu sayede enerji ve deterjan kullanımında  tasarruf sağlar.   Sanayi tipi reçine kullanan bulaşık makinelerinde reçine kireç partiküllerini tuttuğu için ürünümüz görev olarak tuz kullanımını düşürebilmektedir.

Ek Bilgi